We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Msza R​ó​ż​a​ń​cowa

by Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

supported by
  • Streaming + Download

Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

W październiku – miesiącu różańcowym – dzielimy się z Wami nowymi kompozycjami. Msza różańcowa to pełny cykl mszalny obejmujący zarówno części stałe (Kyrie, Sanctus, Agnus Dei), jak też pozostałe śpiewy formularza: Introit, Offertorium i Communio. Zachęcamy do słuchania oraz pobierania nut i śpiewania w Waszych wspólnotach!

„Pomysł na powstanie tego zestawu śpiewów mszalnych pojawił się w trakcie moich dorocznych rekolekcji, które odprawiałem w klasztorze mniszek dominikańskich w Radoniach niedaleko Grodziska Mazowieckiego”, opowiada pomysłodawca i autor melodii cyklu, o. Wojciech Sznyk OP. „Klasztor nosi wezwanie Matki Bożej Różańcowej. Sięgnąłem do graduałów dominikańskich, żeby odszukać melodie i teksty antyfon związane są tym wezwaniem. Natrafiłem tam na mszę wotywną o różańcu Najświętszej Maryi Panny (Missa Privilegiata SS. Rosarii B.M.V. w wersji z Graduale Cormiera z 1907 r.), która może być odprawiana przez cały rok. Pomyślałem, że można zrobić transkrypcję melodii na współczesny zapis, zharmonizować i podłożyć polski tekst”.

By uzupełnić ten zestaw, o. Wojciech potrzebował jeszcze części stałych. Napisał je na podstawie fragmentów melodii zaczerpniętych z responsorium w tonie piątym „Dilectus meus mihi, et ego illi” („Mój miły jest mój, a ja jestem jego”). Do zestawu weszły również aklamacje przed Ewangelią – Alleluja i Chwała Tobie – które powstały na bazie fragmentów śpiewu Alleluja z antyfony na Offertorium, jak też sugerowany na zakończenie mszy hymn „Ave maris stella” w dominikańskim wariancie melodycznym, z polskim tekstem i zrytmizowany według zwyczaju obecnego w wielu naszych środowiskach muzycznych. Harmonizację jednogłosowych śpiewów opracowała Urszula Rogala, kompozytorka współpracująca od lat z naszą Fundacją.

Komplet nut można pobrać ze strony www.fdol.pl/msza-rozancowa.
    ... more

name your price

• Full Digital Discography

Get all 16 Dominikański Ośrodek Liturgiczny releases available on Bandcamp and save 20%.

Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Beata Mater, O dulcis, o pie, Msza Różańcowa, Vinea Mea, Gaudete, Soul of Christ, Warsztaty Muzyki Niezwykłej 2019 (na żywo), Sławcie Usta: Pieśni Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku, and 8 more. , and , .

271.04 PLN or more (20% OFF)

1.
2.
Sanctus 00:58
3.
Agnus Dei 01:03

about

Nagrania audio i wideo części stałych dokonano w Muzeum Dominikanów w Krakowie 13 września 2023

credits

released October 5, 2023

Łucja Nowak – sopran
Weronika Melnychuk – alt
Wojciech Sznyk OP – tenor
Łukasz Miśko OP – bas

Nagranie: Mateusz Kucharski
Wideo: Błażej Hadro
Projekt okładki: Natalia Miazga

license

Some rights reserved. Please refer to individual track pages for license info.

tags

about

Dominikański Ośrodek Liturgiczny Kraków, Poland

Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół. ... more